Kadra nauczycielska naszej Szkoły składa się z młodych, kreatywnych i wybitnie uzdolnionych muzyków. Są to również doświadczeni pedagodzy niezwykle zaangażowani w pracę z dziećmi. Wszyscy nauczyciele są absolwentami uczelni wyższych i posiadają kwalifikacje pedagogiczne wymagane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wojciech Kozłowski
gitara klasyczna

Urodził się w 1981 roku w Sierpcu. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat w rodzinnym mieście w klasie Marka Tabisza. Naukę kontynuował w PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, a następnie w ZPSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Bałauszko. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Bałauszko. W 2005 roku otrzymał półroczne stypendium w Real Conservatorio Superior de Musica „Victoria Eugenia” w Granadzie (Hiszpania) w klasie prof. Carmelo Martineza. Jest laureatem cyklu „Muzyczne Forum Młodych” (2005), laureatem II nagrody (I nie przyznano) Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Muzycznych II stopnia w Koszalinie (2002), uczestnik międzynarodowych konkursów w Sanoku, Krynicy, Koblenz. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach gitarowych w Nowym Sączu, Radziejowicach, Szczawnie-Zdroju, Altheim. Umiejętności swoje doskonalił u takich profesorów jak: J. Cardoso, J. Clerch, H. Kappel, D. Kreidler, G.O. Nilssonn, L. Potasiński, P. Steidl, P. Vaca. W latach 2006-2009 prowadził klasę gitary klasycznej w Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 1 w Otwocku i w Szkole Muzycznej I st. Maestro w Piasecznie.

 

 

 
Michał Pietrzak 
fortepian
Urodzony w roku 1983 w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem Ewy Kamińskiej w PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom w 2007 r.) oraz „Ecole Normal de Musique Alfred Cortot” w Paryżu (dyplom w 2008 r.). Kształcił się pod kierunkiem ad. Pawła Kamińskiego, prof. Mai Nosowskiej, prof. Piotra Palecznego oraz prof. Jacques’a Lagarde i prof. Monique Mercier. W latach 1999-2004 uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Alicję Paletę-Bugaj, Ewę Pobłocką, Waldemara Wojtala, Petera Eichera, Vladimira Krajneva, Johna O'Conora. Jest laureatem nagród konkursowych i festiwalowych: - I nagroda na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Arthur Rubinstein in memoriam", (Bydgoszcz, 2004) - dwukrotnie I nagroda „Concorso Internazionale di Musica Pietro Argento” (Włochy, w 2006 – jako solista i w 2009 – w duecie ze śpiewaczką Małgorzatą Szymańską) - tytuł Laureata "Estrady Młodych" oraz nagroda im. T. Żmudzińskiego na XXXIV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2000) - III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Żaganiu (1998). Był finalistą II Międzynarodowego Konkursu SEILERa w Kitzingen (Niemcy, 2001) oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Sebastian (Hiszpania, 2001). Jako solista brał udział w kilkudziesięciu festiwalach muzycznych: w Katowicach (2000), w Dusznikach-Zdroju (2001); we Wrocławiu (2001); w Kijowie (2004); w Gdańsku (2004); w Tarnowie (2004); w Zakopanem (2005); w Warszawie (2005, 2006); w Słupsku (2000 i 2007); w Tunisie (2007); w Paryżu (2008), w Curemonte (2008). Występował w salach filharmonii w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Opolu, Kijowie. Koncertował z orkiestrami symfonicznymi pod batutą Ian’a Hobsona, Rubena Silvy, Mikołaja Sukacha, Moniki Wolińskiej, Michała Nesterowicza. Michał Pietrzak ma w swoim dorobku nagrania dla radia i telewizji polskiej, a także dla telewizji amerykańskiej.
 

Jan Malecha
gitara jazzowa
 
Urodziłem się w 1986 roku… Muzyka zawsze była bardzo ważnym elementem mojego życia. Jest dla mnie najlepszym i najpełniejszym sposobem wyrażania samego siebie głównie przez to, że oddziałuje nie tylko na zmysł słuchu ale również na dotyk i wzrok. Naukę gry na gitarze rozpocząłem w szkole podstawowej. Będąc w liceum dostałem się do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej gdzie przez 4 lata uczyłem się u Artura Lesickiego – jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów. Po ukończeniu w. w. szkoły zostałem przyjęty na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas swojej edukacji brałem udział w wielu warsztatach jazzowych gdzie prowadzącymi byli m.in.: Dave Liebman, Wallace Roney, Francois Theberge, David Dorużka, Jerry Bergonzie, Ed Partyka (dwu letni kurs kompozycji), Uri Cane, David Patrois, Marek Napiórkowski oraz wielu innych. Wraz z Arturem Lesickim brałem udział w powstaniu gitarowej szkoły DVD „Rzemiosło i Sztuka“. Kierunkiem muzycznym, który zawsze najbardziej mnie interesował jest współczesny jazz, mocno dysonujący, operujący przestrzenią, szeroką paletą barw i zdecydowanie akustyczny. Moimi pierwszymi inspiracjami byli tacy muzycy jak: "John Zorn" (szczególnie "Masada"), John Scofield, John Coltrane, Miles Davis, Wes Montgomery, Don Cherry, Ornette Coleman, Adam Rogers, Ben Monder, Charles Gayle, Billy Harper, McCoy Tyner, Wayne Shorter… Obok inspiracji stricte jazzowych bardzo duży wpływ na moją wrażliwość muzyczną miała i wciąż ma muzyka bluesowa, rockowa, reggae oraz muzyka klasyczna.Kacper Tołoczko
fortepian
 Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2000 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Maryli Doroby. W 2006 r. został absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Grzegorza Kurzyńskiego. W 2010 r. uzyskał tytuł licencjacki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich na tym samym uniwersytecie, gdzie kształci się w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Żaganiu (1998) – I nagroda, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Virtuosi per Musica di Pianoforte” w Ustii nad Łabą w Czechach (1998) – IV nagroda, Ogólnopolskich Przesłuchań Szkół Muzycznych I st. w Warszawie (1999) – III nagroda, Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Polskiego Radia BIS „Chopin Junior” (1999) – nagroda główna, fortepian marki „Steinway”, Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego w Jeleniej Górze (2002) – IV nagroda. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1998) oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2000 r. jako dwunastolatek wykonał Koncert fortepianowy d-moll KV 466 W. A. Mozarta z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją prof. Marka Pijarowskiego. W 2008 r. koncertował z towarzyszeniem Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej pod batutą prof. Mieczysława Gawrońskiego w Rosji. Uczestniczył w wielu międzynarodowych warsztatach pianistycznych, na których kształcił się pod kierunkiem takich profesorów jak: Dina Joffe, Paul Gulda, Salvatore Spano, Valery Szacki, Andrzej Jasiński, Włodzimierz Obidowicz, Waldemar Wojtal. Dokonał nagrań dla radia i telewizji. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Koncertował jako solista oraz z orkiestrami w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz w Rosji i na Ukrainie. Od 2009 r. współpracuje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina w Warszawie.Michał Kornacki
fortepian
 

Michał Kornacki urodził się w roku 1985 w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie Marii Niemiry. W roku 1996 otrzymał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Berga w Hiszpanii. Wystąpił wówczas kilkakrotnie w telewizji, grając utwory W.A. Mozarta i F. Chopina. W roku 2003 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego pod kierunkiem Janusza Olejniczaka. W latach 2003-2012 odbył studia na Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziałach fortepianu (w klasie prof. Kazimierza Gierżoda), kompozycji (w klasie prof. Zbigniewa Bagińskiego) oraz multimediów (Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna) Ukończył również staż artystyczny z fortepianu (pod kierunkiem prof. Andrzeja Dutkiewicza). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pianistów-pedagogów jak: Volker Banfield, Anto Pett, Letizia Michelon, Fabio Grasso, Peep Lassman, Eric Kaltoft. Brał udział w Festiwalu Pieśni Polskiej i Europejskiej, Festiwalu „Od Chopina do Góreckiego” w Warszawie, Festiwalu Młodych Kompozytorów „Chopin – Transgresje”, a także licznych koncertach Studium Muzyki Nowej oraz Katedry Kompozycji UMFC. Dokonał (wraz z T. Garbarczykiem i St. Skoczyńskim) prawykonania utworu „Trzy pieśni i dwie improwizacje” A. Dutkiewicza, jak również (z P. Hausenplasem i A. Pachlewskim) polskiego prawykonania utworu „Korean Trails” Edwarda Sielickiego. W 2009 wystąpił w Sali Kameralnej Konserwatorium im. Nikołaja Rimskiego- Korsakowa w Sankt Petersburgu, wykonując własne kompozycje fortepianowe. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie na Konkursie Młodych Wykonawców Muzyki Współczesnej w Radziejowicach. W maju 2012, w ramach finału Konkursu Kompozytorskiego im. T. Bairda, wykonał (wraz z Ewą Liebchen) utwór „paroles gelées” Piotra Tabakiernika, który zdobył I nagrodę. Jako pianista-solista i kameralista Michał Kornacki wykonuje muzykę od baroku do współczesności. Oprócz tradycyjnych form wykonawstwa (takich jak recitale fortepianowe) interesują go także awangardowe projekty z użyciem elektroniki, amplifikacji instrumentu, bazujące na współpracy warstwy dźwiękowej z obrazem, przetwarzaniu dźwięku na żywo oraz improwizacji. Jako kompozytor jest autorem licznych utworów fortepianowych, muzyki kameralnej, symfonicznej, elektronicznej, muzyki teatralnej, instalacji interaktywnych, jak również aranżacji muzyki rozrywkowej.
 
 
 
 
Aleksandra Kaczmarek
skrzypce
 
Weronika Zawadzka - Atanasov
flet poprzeczny

 Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest absolwentką PSM II st im. F.Chopina w Warszawie oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej, wydziału Instrumentalnego. Na flecie gra od 12 roku życia, kształcąc się pod okiem znamienitych profesorów w kraju i za granicą. W 2007 roku była stypendystką programu Socrates-Erasmus ( Holandia- ArtEZ Conservatory of Music). Jest uczestniczką licznych kursów mistrzowskich i konkursów.  Jako instrumentalistka prowadzi czynną działalność koncertową współpracując z orkiestrami i zespołami kameralnymi. Występowała w duecie ze światowej sławy skrzypkiem – Vadimem Brodskim. Od 2008 roku zaraża pasją i miłością do muzyki prowadząc intensywną działalność pedagogiczną. Kształci młodych ludzi pomagając w zdobywaniu tajników gry na flecie, skutecznie pomagając w przygotowaniu się do konkursów i egzaminów na Akademie Muzyczne, a przede wszystkim dzieląc się radością muzykowania.Prywatnie mama Iliana i Any.

 

 

Aleksander Dębicz
fortepian

http://aleksanderdebicz.com/

 

Dawid Zarzycki
fortepian

 

Tatiana Trojanowska
śpiew

 

Maja Lenar
zajęcia teoretyczne

 

Rytmiczka, pianistka, kompozytorka i aranżer. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej (Specjalność Rytmika) jako studentka wybitnego improwizatora, prof. Szabolcsa Esztényiego i pianistki prof. Ireny Protasewicz,  a także Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina przy ul. Bednarskiej również na wydziale Rytmiki. Wcześniej, przez 8 lat grała na wiolonczeli w klasie znakomitego prof. Jerzego Ługiewicza w Zespole Zintegrowanych Eksperymentalnych Szkół Muzycznych im. Emila Młynarskiego nr 1 przy ul. Miodowej. Oprócz pracy pedagogicznej, którą realizuje z wielką pasją i miłością do dzieci, współpracuje z różnymi muzykami i artystami jako aranżer, akompaniator i kompozytor (Martyna Sojka, Banda de Chicas, MonMai Duo, Teatr Improwizowany Klancyk, Bisty Grydlik, Betty Q, Ab Ovo i in.)