Kadra nauczycielska naszej Szkoły składa się z młodych, kreatywnych i wybitnie uzdolnionych muzyków. Są to również doświadczeni pedagodzy niezwykle zaangażowani w pracę z dziećmi. Wszyscy nauczyciele są absolwentami uczelni wyższych i posiadają kwalifikacje pedagogiczne wymagane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wojciech Kozłowski
gitara klasyczna

Urodził się w 1981 roku w Sierpcu. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat w rodzinnym mieście w klasie Marka Tabisza. Naukę kontynuował w PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, a następnie w ZPSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Bałauszko. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Bałauszko. W 2005 roku otrzymał półroczne stypendium w Real Conservatorio Superior de Musica „Victoria Eugenia” w Granadzie (Hiszpania) w klasie prof. Carmelo Martineza. Jest laureatem cyklu „Muzyczne Forum Młodych” (2005), laureatem II nagrody (I nie przyznano) Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Muzycznych II stopnia w Koszalinie (2002), uczestnik międzynarodowych konkursów w Sanoku, Krynicy, Koblenz. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach gitarowych w Nowym Sączu, Radziejowicach, Szczawnie-Zdroju, Altheim. Umiejętności swoje doskonalił u takich profesorów jak: J. Cardoso, J. Clerch, H. Kappel, D. Kreidler, G.O. Nilssonn, L. Potasiński, P. Steidl, P. Vaca. W latach 2006-2009 prowadził klasę gitary klasycznej w Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 1 w Otwocku i w Szkole Muzycznej I st. Maestro w Piasecznie.

 

 

 
Michał Pietrzak 
fortepian
Urodzony w roku 1983 w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem Ewy Kamińskiej w PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom w 2007 r.) oraz „Ecole Normal de Musique Alfred Cortot” w Paryżu (dyplom w 2008 r.). Kształcił się pod kierunkiem ad. Pawła Kamińskiego, prof. Mai Nosowskiej, prof. Piotra Palecznego oraz prof. Jacques’a Lagarde i prof. Monique Mercier. W latach 1999-2004 uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Alicję Paletę-Bugaj, Ewę Pobłocką, Waldemara Wojtala, Petera Eichera, Vladimira Krajneva, Johna O'Conora. Jest laureatem nagród konkursowych i festiwalowych: - I nagroda na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Arthur Rubinstein in memoriam", (Bydgoszcz, 2004) - dwukrotnie I nagroda „Concorso Internazionale di Musica Pietro Argento” (Włochy, w 2006 – jako solista i w 2009 – w duecie ze śpiewaczką Małgorzatą Szymańską) - tytuł Laureata "Estrady Młodych" oraz nagroda im. T. Żmudzińskiego na XXXIV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2000) - III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Żaganiu (1998). Był finalistą II Międzynarodowego Konkursu SEILERa w Kitzingen (Niemcy, 2001) oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Sebastian (Hiszpania, 2001). Jako solista brał udział w kilkudziesięciu festiwalach muzycznych: w Katowicach (2000), w Dusznikach-Zdroju (2001); we Wrocławiu (2001); w Kijowie (2004); w Gdańsku (2004); w Tarnowie (2004); w Zakopanem (2005); w Warszawie (2005, 2006); w Słupsku (2000 i 2007); w Tunisie (2007); w Paryżu (2008), w Curemonte (2008). Występował w salach filharmonii w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Opolu, Kijowie. Koncertował z orkiestrami symfonicznymi pod batutą Ian’a Hobsona, Rubena Silvy, Mikołaja Sukacha, Moniki Wolińskiej, Michała Nesterowicza. Michał Pietrzak ma w swoim dorobku nagrania dla radia i telewizji polskiej, a także dla telewizji amerykańskiej.
 Kacper Tołoczko
fortepian
 Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2000 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Maryli Doroby. W 2006 r. został absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Grzegorza Kurzyńskiego. W 2010 r. uzyskał tytuł licencjacki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich na tym samym uniwersytecie, gdzie kształci się w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Żaganiu (1998) – I nagroda, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Virtuosi per Musica di Pianoforte” w Ustii nad Łabą w Czechach (1998) – IV nagroda, Ogólnopolskich Przesłuchań Szkół Muzycznych I st. w Warszawie (1999) – III nagroda, Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Polskiego Radia BIS „Chopin Junior” (1999) – nagroda główna, fortepian marki „Steinway”, Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego w Jeleniej Górze (2002) – IV nagroda. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1998) oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2000 r. jako dwunastolatek wykonał Koncert fortepianowy d-moll KV 466 W. A. Mozarta z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją prof. Marka Pijarowskiego. W 2008 r. koncertował z towarzyszeniem Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej pod batutą prof. Mieczysława Gawrońskiego w Rosji. Uczestniczył w wielu międzynarodowych warsztatach pianistycznych, na których kształcił się pod kierunkiem takich profesorów jak: Dina Joffe, Paul Gulda, Salvatore Spano, Valery Szacki, Andrzej Jasiński, Włodzimierz Obidowicz, Waldemar Wojtal. Dokonał nagrań dla radia i telewizji. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Koncertował jako solista oraz z orkiestrami w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz w Rosji i na Ukrainie. Od 2009 r. współpracuje z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina w Warszawie.Michał Kornacki
fortepian
 

Michał Kornacki urodził się w roku 1985 w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie Marii Niemiry. W roku 1996 otrzymał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Berga w Hiszpanii. Wystąpił wówczas kilkakrotnie w telewizji, grając utwory W.A. Mozarta i F. Chopina. W roku 2003 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego pod kierunkiem Janusza Olejniczaka. W latach 2003-2012 odbył studia na Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziałach fortepianu (w klasie prof. Kazimierza Gierżoda), kompozycji (w klasie prof. Zbigniewa Bagińskiego) oraz multimediów (Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna) Ukończył również staż artystyczny z fortepianu (pod kierunkiem prof. Andrzeja Dutkiewicza). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pianistów-pedagogów jak: Volker Banfield, Anto Pett, Letizia Michelon, Fabio Grasso, Peep Lassman, Eric Kaltoft. Brał udział w Festiwalu Pieśni Polskiej i Europejskiej, Festiwalu „Od Chopina do Góreckiego” w Warszawie, Festiwalu Młodych Kompozytorów „Chopin – Transgresje”, a także licznych koncertach Studium Muzyki Nowej oraz Katedry Kompozycji UMFC. Dokonał (wraz z T. Garbarczykiem i St. Skoczyńskim) prawykonania utworu „Trzy pieśni i dwie improwizacje” A. Dutkiewicza, jak również (z P. Hausenplasem i A. Pachlewskim) polskiego prawykonania utworu „Korean Trails” Edwarda Sielickiego. W 2009 wystąpił w Sali Kameralnej Konserwatorium im. Nikołaja Rimskiego- Korsakowa w Sankt Petersburgu, wykonując własne kompozycje fortepianowe. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie na Konkursie Młodych Wykonawców Muzyki Współczesnej w Radziejowicach. W maju 2012, w ramach finału Konkursu Kompozytorskiego im. T. Bairda, wykonał (wraz z Ewą Liebchen) utwór „paroles gelées” Piotra Tabakiernika, który zdobył I nagrodę. Jako pianista-solista i kameralista Michał Kornacki wykonuje muzykę od baroku do współczesności. Oprócz tradycyjnych form wykonawstwa (takich jak recitale fortepianowe) interesują go także awangardowe projekty z użyciem elektroniki, amplifikacji instrumentu, bazujące na współpracy warstwy dźwiękowej z obrazem, przetwarzaniu dźwięku na żywo oraz improwizacji. Jako kompozytor jest autorem licznych utworów fortepianowych, muzyki kameralnej, symfonicznej, elektronicznej, muzyki teatralnej, instalacji interaktywnych, jak również aranżacji muzyki rozrywkowej.
 
 
 
 
 
Weronika Zawadzka - Atanasov
flet poprzeczny

 Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest absolwentką PSM II st im. F.Chopina w Warszawie oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej, wydziału Instrumentalnego. Na flecie gra od 12 roku życia, kształcąc się pod okiem znamienitych profesorów w kraju i za granicą. W 2007 roku była stypendystką programu Socrates-Erasmus ( Holandia- ArtEZ Conservatory of Music). Jest uczestniczką licznych kursów mistrzowskich i konkursów.  Jako instrumentalistka prowadzi czynną działalność koncertową współpracując z orkiestrami i zespołami kameralnymi. Występowała w duecie ze światowej sławy skrzypkiem – Vadimem Brodskim. Od 2008 roku zaraża pasją i miłością do muzyki prowadząc intensywną działalność pedagogiczną. Kształci młodych ludzi pomagając w zdobywaniu tajników gry na flecie, skutecznie pomagając w przygotowaniu się do konkursów i egzaminów na Akademie Muzyczne, a przede wszystkim dzieląc się radością muzykowania.Prywatnie mama Iliana i Any.

 

 

 

Dawid Zarzycki
fortepian

Urodził się w 1990 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 4 roku życia.
W wieku 7 lat nagrał dla Telewizji Polskiej samodzielnie opracowane teledyski z kolędami. Był
uczestnikiem licznych koncertów szkolnych i charytatywnych. W 2002 roku został nagrodzony za
aktywną działalność koncertową. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. I.J
Paderewskiego w Białymstoku, a także Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w
Warszawie w klasie Fortepianu prof. Jerzego Romaniuka (2014). Posiada tytuł magistra sztuki a
także uprawnienia pedagogiczne. Dawid Zarzycki uczestniczył w wielu międzynarodowych
pianistycznych kursach mistrzowskich. Pracował na nich pod kierunkiem m.in. prof. Reginy
Smendzianki, prof. Barbary Szczepańskiej, prof. Tomasza Herbuta oraz prof. Edwarda Wolanina.
Dawid Zarzycki nagrał 5 płyt. Pierwszą w duecie z wiolonczelą z kolędami w wieku 12 lat, w 2007
roku płytę z programem Chopinowskim, oraz również z utworami Fryderyka Chopina w roku 2009,
na której gościnnie wystąpił maestro Wiesław Ochman. Kolejna wypełniona jest utworami Chopina
i Bacha, ostatnia natomiast (2017) nagrana dla wytwórni Acte Prealable wspólnie z zespołem
Ensemble Quattro Voce oraz prof. Piotrem Kusiewiczem jest światową premierą kolęd w
aranżacjach O.M. Żukowskiego. Dawid Zarzycki uczestniczył w licznych koncertach w Polsce, a
także w wielu miastach w Europie, Kanadzie i USA. Na początku 2010 roku Dawid Zarzycki
otworzył znane na całym świecie wydarzenie pianistyczne „Najdłuższe Urodziny Chopina” w
Warszawie, a następnie otworzył Rok Chopinowski dla podlaskiej młodzieży wykonując Andante
Spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur wraz z orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją
Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Wystąpił również dwukrotnie na żywo w studiu Polskiego Radia
Białystok z programem Chopinowskim. Dawid Zarzycki jest również pomysłodawcą „ Białostockich
Koncertów Młodych” zainaugurowanych w 2008 roku i prowadzonych pod patronatem władz
miejskich, oraz stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego. Oprócz występów solowych
Dawid Zarzycki nagrywa i koncertuje również jako kameralista, współpracując zarówno z
wokalistami jak również instrumentalistami. Aktualnie, oprócz działalności koncertowej prowadzi
zajęcia w licznych Warszawskich placówkach artystycznych.

Tatiana Trojanowska
śpiew

Tatiana Trojanowska, jest absolwentką studiów wokalno-aktorskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i doktoranckich studiów muzykologicznych na  Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

W dorobku artystycznym ma wykonanie partii Hrabiny w operze Mozarta *Wesele Figara* oraz partii Tatiany w operze  Czajkowskiego *Eugeniusz Oniegin.* Wykonuje repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśni, a także poezję śpiewaną. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i zagranicą oraz uczestniczką międzynarodowych festiwali i przedsięwzięć muzycznych tj. koncert muzyki Mozarta w Niemczech pod dyrekcją Michaela Kuhna.

Wspólnie z kompozytorką Vlastą Traczyk nagrała i wydała debiutancką płytę „*Po prostu bądź…”, *zawierającą program autorski. Oprócz aktywnej działalności artystycznej zajmuje się również działalnością naukowo-dydaktyczną w zakresie śpiewu.

Maja Lenar
zajęcia teoretyczne

 

Rytmiczka, pianistka, kompozytorka i aranżer. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej (Specjalność Rytmika) jako studentka wybitnego improwizatora, prof. Szabolcsa Esztényiego i pianistki prof. Ireny Protasewicz,  a także Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina przy ul. Bednarskiej również na wydziale Rytmiki. Wcześniej, przez 8 lat grała na wiolonczeli w klasie znakomitego prof. Jerzego Ługiewicza w Zespole Zintegrowanych Eksperymentalnych Szkół Muzycznych im. Emila Młynarskiego nr 1 przy ul. Miodowej. Oprócz pracy pedagogicznej, którą realizuje z wielką pasją i miłością do dzieci, współpracuje z różnymi muzykami i artystami jako aranżer, akompaniator i kompozytor (Martyna Sojka, Banda de Chicas, MonMai Duo, Teatr Improwizowany Klancyk, Bisty Grydlik, Betty Q, Ab Ovo i in.)